Go Loco – Weź Howth Express

howth-express

Poznaj bogatą historię i lokalną kulturę miasteczka Howth (począwszy od walk Normanów aż do współczesnych niesamowitych opowieści) przemierzając przybrzeżne drogi przepięknego półwyspu. Zobacz zapierające dech w piersiach widoki na wyspę Ireland’s Eye oraz Lambay Island patrząc z północy od zatoki Balscaden Bay, a od południa z parkingu Summit Car Park poprzez latarnię morską Baily Light House na Dublin Port aż po góry Wicklow Mountains, przy dobrej pogodzie i bystrym spojrzeniu nawet na wybrzeże Walii.

Howth Express przewiezie Cię przez samo serce miejscowości Howth powracając do portu, a dzięki komentarzowi na żywo uzyskasz informacje o lokalnych tradycjach i legendach, między innymi o Grace O’Malley – królowej piratów, o Erskine Childers i broni przemycanej ze statku Asgard.

Nie ma lepszego sposobu, aby zapoznać się ze wszystkim tym, co ma do zaoferowania Howth. Spektakularne ścieżki wzdłuż klifów prowadzące od Balscadden do Sutton, starą linię tramwajową, zamek Howth Castle wraz z włościami , pola golfowe , możliwość wędkowania lub żeglowania, nie wspominając o wielu znakomitych restauracjach i pubach .
Howth Express rozpoczyna i kończy kurs w pobliżu stacji kolejowej Howth. Każda wycieczka potrwa około godziny (w tym krótki przystanek na parkingu na szczycie w celu zrobienia zdjęć). Początkowo wycieczki będą się odbywały w godzinach od 11.00 do 16.00 w soboty, niedziele i święta.

Do zobaczenia na pokładzie!

Rozkład jazdy

Począwszy od wiosny 2014 roku Howth Express będzie odbywał godzinny kurs w soboty, niedziele i święta między godziną 12.00 a 15.00.

W kwietniu i maju godziny przejazdu zostaną wydłużone od 11.00 do 16.00.

W czerwcu, lipcu i sierpniu Howth Express będzie kursował siedem dni w tygodniu pomiędzy godziną 11.00 a 16.00.

We wrześniu, październiku i listopadzie Howth Express będzie kursował między godziną 12.00 a 15.00.

Czas trwania

Wycieczka potrwa około godziny z uwzględnieniem krótkiego przystanku na szczycie (Summit Car Park). Proszę pamiętać, że jeśli wysiądą Państwo na przystanku Summit – punkt widokowy na szczycie, dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić miejsce w późniejszym pociągu, który zabierze Państwa w drodze powrotnej do stacji DARTa, jednakże miejsce nie zawsze może być zagwarantowane.

Trasa przejazdu

Howth Express rozpoczyna kurs przy stacji kolejowej Howth i dalej prowadzi przez port, wzdłuż malowniczej trasy Balscaden Road zapewniającej wspaniałe widoki zarówno na wysepkę Irelands Eye oraz Lambay Island. Dalej pociąg przemierza Thormanby Road do Summit Car Park (parking na samym szczycie), gdzie jest krótki przystanek, aby nacieszyć się wspaniałymi widokami na latarnię morską Baily Light House i poprzez zatokę Dublin Bay w kierunku gór Wicklow Mountains.

Pociąg kontynuuje trasę poprzez miejscowość Howth, mijając kościół oraz stare opactwo Old Abbey, ponownie przejeżdża przez port, a następnie zakręca do zamku Howth Castle aby dotrzeć do końcowego pu nktu jakim jest stacja kolejowa Howth.

Cennik

Dorośli €10
dzieci poniżej 12 lat €6
bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) €25

Bilety

Bilety dostępne na pokładzie pociągu w dniu przejazdu, w celu uzyskania informacji dotyczących wyjazdów grupowych lub specjalnych prosimy odwiedzić nasz dział rezerwacji.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Howth Express może jednocześnie zabrać na pokład 2 wózki inwalidzkie.

Mar 11, 2014 | Posted by | Comments Off on Go Loco
polanditalyfrenchSpainGerman